forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

 

 

Życzenia wielkanocne
Środa, 01. Kwiecień 2015 12:00

„Na stole święcone, tuż obok baranek,
W koszyczku pełno barwnych pisanek
I jakże znamienne w polskim krajobrazie
Budzące się do życia wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Malują kolorem uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.”

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Wesołego Alleluja!

 

Życzenia składa społeczność Zespołu

Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku
 
Sprawdzian szóstoklasisty
Środa, 01. Kwiecień 2015 08:30

 

W środę 1 kwietnia br. uczniowie klasy szóstej pisali sprawdzian, który składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język obcy nowożytny. Zmagania z testem szóstoklasiści rozpoczęli o godz. 9.00, a zakończyli ok. godz. 12.30. Sprawdzian został przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i w tym roku miał nową formułę. Zadania obejmowały zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego realizowanej w szkole podstawowej. Wyniki uczniowie poznają 29 maja.

 
Smako-Smyki na Gali Finałowej TESCO
Piątek, 27. Marzec 2015 17:20

 

W piątek 27 marca br. w pasażu Tesco CH Magnolia Park we Wrocławiu  odbyła się  Gala Finałowa XII edycji programu Tesco dla Szkół, na której dokonano podsumowania ogólnopolskiego konkursu filmowego oraz wręczono nagrody zwycięskim szkołom. O nowoczesne wyposażenie multimedialne dla swoich placówek rywalizowały aż 434 ekipy młodych filmowców z całej Polski.  Naszą szkołę reprezentował zespół Smako-Smyki, który przygotował film  pt. „Przepis na zdrowie”.  Opiekunem zespołu była pani Marta Pawlak, a w jego skład weszło 30 uczniów z klas I-VI:

 

Więcej…
 
Przejazd na rolkach
Sobota, 21. Marzec 2015 10:52

 

W sobotę 21 marca br. miłośnicy jazdy na rolkach spotkali się nad jeziorem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, by w ten sposób powitać wiosnę i zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. W przejeździe wzięło udział prawie pięćdziesiąt osób. Imprezie towarzyszyły również warsztaty rolkowe, przygotowane przez grupę Rolki Ostrów Wlkp. z myślą o początkujących uczestnikach zabawy jak i bardziej zaawansowanych osobach.

 

Więcej…
 
Dzień Talentów
Piątek, 20. Marzec 2015 08:07

W piątek 20 marca 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Talentów. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach muzycznych. Odbył się także pokaz karate oraz układanie magicznego węża.

Nie zapomnieliśmy również o przywitaniu wiosny.  Okrzykami odpędziliśmy zimę, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Pan i Pani Wiosna” prezentując swoje przepiękne stroje.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy Wam niesamowitych talentów! Jednocześnie zapamiętajcie słowa Stanisława Staszica Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Czwartek, 19. Marzec 2015 00:00

 

W czwartek 19 marca br. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły.

W kategorii Żaczek – 6 uczniów z klasy II,

w kategorii Maluch – 10 uczniów z klasy III i 5 uczniów z klasy IV,

w kategorii Beniamin – 1 uczeń z klasy V i 5 uczniów z klasy VI.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych. Wymagały one umiejętności logicznego myślenia, biegłości w liczeniu i szerokiej wiedzy matematycznej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę – układankę Magiczny Wąż.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 
Eliminacje Diecezjalnego Konkursu Religijnego
Wtorek, 17. Marzec 2015 00:00

 

 

 

We wtorek 17 marca br. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim eliminacje do finału Diecezjalnego Konkursu Religijnego „Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję”. Postacią tej edycji konkursu był św. Jan Bosko. Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia br.  zakwalifikowali się uczniowie Beata Bąkowska i Marcin Plewiński, którzy reprezentowali naszą szkołę. Drużynę przygotowała pani Ewa Łęgowska.

Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy powodzenia w finale!

 

 
Europejski Dzień Języków
Piątek, 13. Marzec 2015 14:46

 

Od 2001 roku obchodzony jest we wszystkich krajach naszego kontynentu Europejski Dzień Języków. Przypada on dokładnie 26 września. W naszej szkole  ze względów organizacyjnych dzień ten zapisał się w kalendarzu imprez w miesiącu marcu. Głównym założeniem jest podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie, wskazanie na ich różnorodność oraz na odmienność kultur poszczególnych krajów europejskich.

W tym roku szkolnym położyliśmy nacisk na zaangażowanie każdego ucznia w przygotowanie okolicznościowych dekoracji w klasach. Pod bacznym okiem wychowawców powstały bardzo ciekawe i różnorodne wystawy.

Więcej…
 
Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej
Czwartek, 12. Marzec 2015 00:00

 

W czwartek 12 marca w naszej szkole rozegrany został międzyklasowy turniej halowej piłki nożnej. Spotkały się w nim reprezentacje klas IV, V i VI. Każdy mecz trwał 2 x 10 minut, a uczestnicy grali z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Nie zabrakło kibiców, którzy wspomagali swoich zawodników dobrym słowem i napojami. Najbardziej dramatyczny okazał się ostatni mecz klasy V z VI, który zakończył się remisem 1:1. W efekcie obie drużyny zakończyły turniej z taką samą liczbą punktów, a o zwycięstwie klasy V zdecydowała większa liczba strzelonych bramek.

 

Więcej…
 
„Mistrz Ortografiiˮ XVII Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. IV, V, VI szkół podstawowych, II etap
Czwartek, 05. Marzec 2015 08:00

 

W czwartek 5 marca br. ortograficzny zawrót głowy towarzyszył 116 uczniom zgromadzonym na eliminacjach międzyszkolnych XVII  Konkursu Ortograficznego dla uczniów kl. IV, V, VI szkół podstawowych. Zmagania, jak co roku, miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.

Z naszej szkoły po pierwszym etapie do eliminacji międzyszkolnych zakwalifikował się Michał Binek z VI klasy. Znalazł się wśród uczniów z 40 szkół podstawowych zakwalifikowanych do II etapu z terenu miasta i powiatu ostrowskiego.

 

Więcej…
 
„Mistrz Ortografiiˮ XVII Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. II i III szkół podstawowych, II etap
Środa, 04. Marzec 2015 14:22

 

W środę 4 marca br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim drugi etap XVII Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii". W eliminacjach międzyszkolnych rywalizowało ze sobą 42 uczniów z dwudziestu trzech szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego.

Z naszej szkoły do eliminacji międzyszkolnych zakwalifikowała się uczennica klasy trzeciej Joanna Królak.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z ortografii i interpunkcji, zawierający 18 zadań.

 

Więcej…
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.