forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

 

 

Sprawdzian szóstoklasisty
Środa, 01. Kwiecień 2015 08:30

W środę 1 kwietnia br. uczniowie klasy szóstej pisali sprawdzian, który składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język obcy nowożytny. Zmagania z testem szóstoklasiści rozpoczęli o godz. 9.00, a zakończyli ok. godz. 12.30. Sprawdzian został przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i w tym roku miał nową formułę. Zadania obejmowały zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego realizowanej w szkole podstawowej. Wyniki uczniowie poznają 29 maja.

 
Zajączek w szkole
Wtorek, 31. Marzec 2015 09:00

 

We wtorek 31 marca br. w naszej szkole było bardzo gorąco i to bynajmniej nie za sprawą temperatury za oknem. Choć mamy już kalendarzową wiosnę, pogoda wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Powodem gorących klimatów były słodkie zajączki dla wszystkich uczniów, które ufundowała Rada Rodziców. Za niespodziankę bardzo dziękujemy.

 
Smako-Smyki na Gali Finałowej TESCO
Piątek, 27. Marzec 2015 17:20

 

W piątek 27 marca br. w pasażu Tesco CH Magnolia Park we Wrocławiu  odbyła się  Gala Finałowa XII edycji programu Tesco dla Szkół, na której dokonano podsumowania ogólnopolskiego konkursu filmowego oraz wręczono nagrody zwycięskim szkołom. O nowoczesne wyposażenie multimedialne dla swoich placówek rywalizowały aż 434 ekipy młodych filmowców z całej Polski.  Naszą szkołę reprezentował zespół Smako-Smyki, który przygotował film  pt. „Przepis na zdrowie”.  Opiekunem zespołu była pani Marta Pawlak, a w jego skład weszło 30 uczniów z klas I-VI:

 

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne
Środa, 25. Marzec 2015 00:00

Od poniedziałku 23 marca do środy 25 marca przeżywaliśmy trzydniowe wielkopostne rekolekcje, które odbywały się na terenie szkoły i w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Prowadził je ojciec Grzegorz Słowikowski - pasjonista z Sadowia.

Pierwszy dzień o. Grzegorz rozpoczął nauką o grzechu pierworodnym i jego skutkach. W dalszej części obejrzeliśmy o  Janie Pawle II prezentację, która przypomniała postać świętego papieża. Wysłuchaliśmy fragment jego nauki na temat przykazań, po czym dzieci z młodszych klas przedstawiły na rysunkach sceny z życia papieża. Uczniowie starszych klas przystąpili do drużynowego konkursu wiedzy o życiu Jana Pawła II.

Więcej…
 
Przejazd na rolkach
Sobota, 21. Marzec 2015 10:52

 

W sobotę 21 marca br. miłośnicy jazdy na rolkach spotkali się nad jeziorem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, by w ten sposób powitać wiosnę i zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. W przejeździe wzięło udział prawie pięćdziesiąt osób. Imprezie towarzyszyły również warsztaty rolkowe, przygotowane przez grupę Rolki Ostrów Wlkp. z myślą o początkujących uczestnikach zabawy jak i bardziej zaawansowanych osobach.

 

Więcej…
 
Dzień Talentów
Piątek, 20. Marzec 2015 08:07

W piątek 20 marca 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Talentów. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach muzycznych. Odbył się także pokaz karate oraz układanie magicznego węża.

Nie zapomnieliśmy również o przywitaniu wiosny.  Okrzykami odpędziliśmy zimę, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Pan i Pani Wiosna” prezentując swoje przepiękne stroje.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy Wam niesamowitych talentów! Jednocześnie zapamiętajcie słowa Stanisława Staszica Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.