forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

 

 

Uwaga konkurs! Tylko do końca maja!
Sobota, 17. Styczeń 2015 12:00

 

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie pt. "Ja i moja rodzina spędzamy wolny czas aktywnie". Konkurs ogłoszony jest w ramach  realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Szczegóły konkursu w załączonym poniżej regulaminie.

Przedłużamy termin składania prac do końca maja.

 
„Jak ryby w wodzie”, czyli zakończenie programu „Umiem pływać”
Czwartek, 21. Maj 2015 16:48

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku wzięli udział w wojewódzkim programie „Umiem pływać”. Podobnie jak rok temu,  realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS oraz Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Zajęcia pływackie odbywały się na krytej pływalni „Delfin” w Ostrowie Wielkopolskim i miały charakter pozalekcyjny. Na ich wykonanie przeznaczono 20 godzin. W ramach zrealizowanego projektu wszyscy uczniowie nabyli podstawowe umiejętności pływackie oraz rozwinęli ogólną sprawność fizyczną.

Głównymi celami zajęć było:

  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci,
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Udział dzieci w zajęciach pływackich był możliwy również dzięki pomocy pani Elżbiety Jernalczyk i pani Renaty Kolenda, które sprawowały opiekę nad swoimi wychowankami.

Zainteresowanie tą formą aktywności było bardzo duże. Dzieci nadzwyczaj chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Uczniowie systematycznie podnosili swoje umiejętności pływackie, co pozwoliło im na zdobycie kolejnych stopni: Rybki, Nurka i Delfinka. Z pływackich osiągnięć swoich podopiecznych zadowolone były panie wychowawczynie, które w stosunku do dzieci użyły porównania: „czują się jak ryby w wodzie”.

 
Zajęcia otwarte w klasie drugiej
Środa, 20. Maj 2015 00:00

W środę 20 maja br. w klasie drugiej odbyła się lekcja otwarta dla grona pedagogicznego naszej szkoły. Celem zajęcia była prezentacja sposobów doskonalenia umiejętności matematycznych z wykorzystaniem elementów metody E. Gruszczyk- Kolczyńskiej.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Kolendy wcielili się w rolę Indian, a następnie rozwiązując kolejne zagadnienia matematyczne ze świata tubylczych plemion Ameryki, szukali odpowiedzi na pytanie: ,,Czy Indianie znają się na matematyce?’’. Poszukiwania dały jednoznaczną odpowiedź - tak, znają się, i dzięki temu mogą z powodzeniem funkcjonować w swoim niezwykłym świecie.

 
Konkurs ZUCH
Wtorek, 19. Maj 2015 17:43

W marcu br. pięcioro uczniów klasy II wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu zintegrowanego składającego się z dwudziestu pytań.

Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Największy sukces osiągnął Wojtek Łęgowski zajmując I miejsce, co jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły. Laureatami konkursu zostali również dwaj chłopcy: Jakub Ryfa zajmując 12 miejsce oraz Szymon Binek na miejscu 15. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy!

 
Artystyczne sukcesy naszych uczniów
Czwartek, 14. Maj 2015 00:00

 

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej gminy Ostrów Wielkopolski, który odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Przewodnim motywem tegorocznego PATAgO było hasło „Dawno, dawno temu…”

12 maja odbył się przegląd małych form scenicznych. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Smerfy, a zaśpiewana przez dzieci „Katarynka” podbiła serca licznie zgromadzonej publiczności. Dzieci do występu przygotowała pani Iwona Tracz. 13 maja na scenie GOK-u swoimi umiejętnościami popisywały się chóry szkolne, zespoły wokalne oraz soliści z terenu  Gminy Ostrów Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowali trzecioklasiści przygotowani do występu przez panią Elżbietę Jernalczyk. Uczniowie zaśpiewali wiązankę piosenek ludowych i zajęli I miejsce w kategorii chórów klas I-III.

Więcej…
 
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
Środa, 13. Maj 2015 00:00

Po miesiącach oczekiwań i przygotowań wszyscy uczniowie klas IV, V i VI wraz z czterema opiekunami: panią Marią Dytfeld, panią Agnieszką Goderską-Szymczak, panią Martą Pawlak i panią Iwoną Tomalak wybrali się rankiem 13 maja br. na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Ziemia Kłodzka przywitała nas ciepłym, wiosennym słońcem, więc od razu przystąpiliśmy do realizacji planu zwiedzania ciekawych pod względem turystycznym miejsc. Pierwszym z nich była dawna Kopalnia Złota w Złotym Stoku, po której oprowadził nas przewodnik. Wszystkich uczestników ogarnęła prawdziwa „gorączka złota”. Gdyby nie fakt, że czekało na nas jeszcze wiele innych atrakcji, pewnie nigdy nie wyjechalibyśmy kolejką z kopalni na powierzchnię.

 

Więcej…
 
Audycja muzyczna
Wtorek, 12. Maj 2015 14:08

We wtorek 12 maja br. gościliśmy ponownie w naszej szkole nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Mieliśmy okazję wysłuchać audycji muzycznej, w której „pierwsze skrzypce” grały instrumenty dęte. Muzycy zachęcali wszystkich do rozwijania umiejętności muzycznych. Odbyły się też przesłuchania w celu wyłonienia uczniów, którzy mają talent i mogliby kształcić swoje umiejętności i wiedzę w szkole muzycznej.

Nauczycielom dziękujemy za spotkanie a uczniom, którzy otrzymali zaproszenie na kolejne przesłuchanie życzymy, by nie zmarnowali tej szansy i rozwijali swój talent.

 
XI Gminny Konkurs Przyrodniczy
Piątek, 08. Maj 2015 13:56

Artykuł w przygotowaniu...

 
Dzień Ziemi w naszej szkole
Czwartek, 07. Maj 2015 00:00

„Szukajmy kontaktu z żywą przyrodą,

a znajdziemy w niej radość życia,

jej tchnienie przynosi nam energię

i tężyznę naszemu ciału.

Przyroda nas żywi,uczy, leczy, koi, kocha i raduje.”

Andrzej Czesław Klimuszko

W czwartek 7 maja br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Jest on znany też  jako Światowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Więcej…
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.