forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

 

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016
Piątek, 26. Czerwiec 2015 20:00

 

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

DLA KLAS I-VI na rok szkolny 2015/2016

Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku

 
Innowacja pedagogiczna "W zdrowym ciele zdrowy duch"
Poniedziałek, 29. Czerwiec 2015 00:00

W roku szkolnym 2014/2015 Wielkopolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło do realizacji w naszej szkole innowację pedagogiczną pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”, która miała na celu promować wśród uczniów, rodziców i nauczycieli zdrowy styl życia. W realizację tego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy nauczyciele szkoły, a działaniami objęci zostali uczniowie wszystkich klas.

Problematyka obejmowała takie obszary jak: zdrowe żywienie, prozdrowotną edukację żywieniową oraz aktywność ruchową przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na ćwiczenia fizyczne zaplanowane jak i podjęcie wysiłku związanego z wieloma zajęciami i czynnościami w codziennym życiu np. chodzenie pieszo czy jazda na rowerze do szkoły itp. Podjęcie takich a nie innych działań było podyktowane tym, że aktywność fizyczna u dzieci pełni wiele różnych funkcji, m.in. stymuluje i wspomaga rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny; kompensuje nadmierne unieruchomienie związane z nauką w szkole, odrabianiem lekcji, oglądaniem telewizji i graniem na komputerze. Nie da się zaprzeczyć, że aktywność fizyczna koryguje i pełni rolę terapii wielu zaburzeń, w tym otyłości, cukrzycy, chorób układu ruchu i wad postawy.

 
Kolorowe dni w przedszkolu
Piątek, 10. Lipiec 2015 18:15

 

KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU

MATEMATYKA W KOLORACH

Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. w naszym przedszkolu realizowano „Kolorowe dni w przedszkolu” pod hasłem: Matematyka w kolorach. Każda cyfra od 1 do 10 miała przyporządkowany odpowiedni kolor: 1–biały, 2–czerwony, 3-jasnozielony, 4-różowy, 5–żółty, 6-ciemnozielony, 7–szary, 8–brązowy, 9–niebieski, 10–pomarańczowy.

Więcej…
 
Projekt edukacyjny KWIATKI-BRATKI
Czwartek, 09. Lipiec 2015 21:24

Od marca do czerwca br. w naszym przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny o tematyce przyrodniczo -ekologicznej KWIATKI-BRATKI. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych dzieci i szacunku dla przyrody. W ramach projektu utworzono ogródek dydaktyczny, z którego korzystały wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci wykonywały w nim proste prace ogrodowe i prowadziły obserwacje wzrostu roślin. Przedszkolaki uczyły się dbać o swoje roślinki.

Mali przyrodnicy w trakcie realizacji zadań i działań w ramach projektu złożyły uroczyste ślubowanie Małego Ekologa.

Projekt w założeniu ma charakter długofalowy. W tym roku dzieci sadziły głównie rośliny ozdobne jednoroczne. W przyszłości rozszerzymy uprawę o rośliny wieloletnie i warzywa. Przedszkolaki posadziły ponad 120 sadzonek bratków. W ogródku posadzono też  stokrotki, niezapominajki oraz krzaczki czerwonej i czarnej porzeczki. Prace w ogródku dydaktycznym dały dzieciom wiele radości.

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Piątek, 26. Czerwiec 2015 17:53

 

W piątek 26 czerwca br.  uczniowie naszej szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeli dźwięk dzwonka.

Dzień wcześniej odbyła się uroczysta Msza święta,  którą celebrował ksiądz Dariusz Brylak, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Była to szczególna msza, bo wspólnie dziękowaliśmy za cały rok nauki szkolnej, a jednocześnie żegnaliśmy księdza Dariusza, który z dniem 1 lipca zostaje przeniesiony do pracy w innej parafii.

Więcej…
 
Aby wakacje były bezpieczne. Spotkanie z funkcjonariuszami Policji.
Środa, 24. Czerwiec 2015 11:37

 

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje", która ma miejsce w ostatnim miesiącu nauki szkolnej, policjanci Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili w naszej szkole pogadankę na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone dzieci podczas letnich wakacji.

Pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Patrykiem Moczyńskim podziękowali aspirantowi sztabowemu panu Waldemarowi Szlachciakowi, starszemu aspirantowi panu Romanowi Lisowi oraz starszemu posterunkowemu panu Jackowi Szczepaniakowi za spotkanie, które dostarczyło uczniom sporo cennych wiadomości na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku.

 
Mamy laureatów w konkursie religijnym
Środa, 24. Czerwiec 2015 00:00

W poniedziałek 30 marca został przeprowadzony w  naszej szkole ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany przez firmę Olimpus.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV, V i VI. Zakres tematyczny obejmował: okres wadowicki, studia i kapłaństwo, pontyfikat, wybrane kanonizacje oraz beatyfikację i kanonizację Karola Wojtyły. Z naszej szkoły sukces osiągnęło dwoje uczniów:

· Dorota Gajda - miejsce III Dyplom laureata i nagroda książkowa,

· Marcin Plewiński - Dyplom laureata.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Ewa Łęgowska. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskanych wyników.

 
Podsumowanie drugiego okresu
Wtorek, 23. Czerwiec 2015 11:00

We wtorek 23 czerwca 2015 r. Pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek dokonała wspólnie z nauczycielami podsumowania drugiego okresu roku szkolnego 2014/2015. Szczególną uwagę poświęcono uczniom, którzy brali udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.

Na forum szkoły wystąpili uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach, przeglądach i zawodach. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali gromkie brawa, a Pani Dyrektor jeszcze raz im pogratulowała. Udział w konkursach podnosi nie tylko umiejętności uczniów, ale również przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Oby takich okazji było jak najwięcej!

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.