forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

Wyjazd na lodowisko
Sobota, 31. Styczeń 2015 12:00

 

Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać w czasie ferii zimowych z oferty wyjazdu na lodowisko w Kaliszu.

  • Termin: 20.02.2015 r. w godzinach rannych.
  • Koszt wyjazdu: ok. 14 zł.
  • Wypożyczenie łyżew: 4 zł.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do p. Agnieszki Szymczak.

 

 
O Samko-Smykach w mediach
Sobota, 31. Styczeń 2015 10:57

 

O losach zespołu „Smako-Smyki” w ogólnopolskim konkursie „Kulinarni odkrywcy”  można przeczytać artykuły opublikowane w gazetach: „Nasz Rynek” i „Kurier Ostrowski”. Okazuje się, że media zainteresowały się naszym zespołem już nawet w trakcie głosowania. Poniżej zamieszczamy linki do publikacji zamieszczonych w internecie. Miłej lektury!

Publikacja nr 1

Publikacja nr 2

Publikacja nr 3

 
Kulinarne zajęcia w klasie szóstej
Piątek, 30. Styczeń 2015 00:00

 

 

W piątek 30 stycznia 2015 r. uczniowie klasy VI w ramach zajęć technicznych mieli okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. W trzech zespołach przyrządzali sałatki, każdy zespół inną. Efekt końcowy był smakowity, o czym mogli przekonać się podczas degustacji.

 
Podsumowanie pierwszego okresu
Poniedziałek, 26. Styczeń 2015 16:13

 

W poniedziałek 26 stycznia br. Pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek dokonała wspólnie z nauczycielami podsumowania pierwszego okresu roku szkolnego 2014/2015. Szczególną uwagę poświęcono uczniom z najwyższą średnią w klasach IV-VI, konkursom oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.

Pani Dyrektor wyróżniła i nagrodziła uczennicę klasy trzeciej, która poczyniła w tym okresie największe postępy na miarę swoich możliwości.

 

Więcej…
 
Spotkanie z dietetykiem
Wtorek, 20. Styczeń 2015 10:22

 

We wtorek 20 stycznia br. uczniowie wszystkich klas spotkali się z dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Ostrowie Wielkopolskim panią Karoliną Pawlak. Zajęcia w formie prelekcji zostały przeprowadzone w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Więcej…
 
Wielki sukces naszych filmowców!
Poniedziałek, 19. Styczeń 2015 17:30

 

 

W poniedziałek tj. 19 stycznia br. poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Tesco dla Szkół”. O nowoczesne wyposażenie multimedialne dla swoich szkół rywalizowały aż 434 ekipy młodych filmowców z całej Polski.  Naszą szkołę reprezentował zespół Smako-Smyki, który przygotował film  pt. „Przepis na zdrowie”.  Zespół tworzyło  30 uczniów, których opiekunem była pani Marta Pawlak.

Z dumą informujemy, że film zespołu  Smako–Smyki zdobył największą liczbę głosów w głosowaniu internautów i tym samym okazał się najlepszy w województwie wielkopolskim. Film „Przepis na zdrowie”  uzyskał tytuł Laureata Regionalnego i zdobył nagrodę w postaci szkolnej sali kinowej.

Na sukces złożyły się również realizowane w ramach konkursu zadania. Należały do nich: opracowanie przepisu na sałatkę owocową,  napisanie moskalika, przygotowanie gazetki szkolnej nt. zdrowego trybu życia,  akcja propagująca zdrowe odżywianie się i aktywność ruchową w pobliskim markecie Tesco.

Serdecznie gratulujemy Smako-Smykom zwycięstwa!

Uczestnictwo w konkursie utwierdziło nas w przekonaniu, że warto działać wspólnie,  podejmować trudne wyzwania  i wierzyć we własne możliwości.

Wszystkim głosującym dziękujemy za systematyczne oddawanie głosów, zaangażowanie i wsparcie  działań szkoły.

 
Gminny Przegląd Twórczości o Tematyce Bożonarodzeniowej
Środa, 14. Styczeń 2015 00:00

W środę 14 stycznia br. odbył się XVIII Gminny Przegląd twórczości Artystycznej o Tematyce Bożonarodzeniowej. Uczestnicy zebrali się na Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Naszą szkołę reprezentowało 38 uczniów. Uczestnicy oceniani byli przez jury w kilku kategoriach. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

Więcej…
 
XIV Koncert Bożonarodzeniowy
Niedziela, 11. Styczeń 2015 15:01

 

W niedzielę 11 stycznia br. odbył się na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku XIV Koncert Bożonarodzeniowy. Występy uczniów poprzedziła Msza święta, którą celebrował ksiądz kanonik Jerzy Kaniewski – proboszcz parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim.

Więcej…
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.