forex trading logo

Licznik odwiedzin

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Piątek, 26. Czerwiec 2015 17:53

 

W piątek 26 czerwca br.  uczniowie naszej szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeli dźwięk dzwonka.

Dzień wcześniej odbyła się uroczysta Msza święta,  którą celebrował ksiądz Dariusz Brylak, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Była to szczególna msza, bo wspólnie dziękowaliśmy za cały rok nauki szkolnej, a jednocześnie żegnaliśmy księdza Dariusza, który z dniem 1 lipca zostaje przeniesiony do pracy w innej parafii.

Więcej…
 
Aby wakacje były bezpieczne. Spotkanie z funkcjonariuszami Policji.
Środa, 24. Czerwiec 2015 11:37

 

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje", która ma miejsce w ostatnim miesiącu nauki szkolnej, policjanci Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili w naszej szkole pogadankę na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone dzieci podczas letnich wakacji.

Pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Patrykiem Moczyńskim podziękowali aspirantowi sztabowemu panu Waldemarowi Szlachciakowi, starszemu aspirantowi panu Romanowi Lisowi oraz starszemu posterunkowemu panu Jackowi Szczepaniakowi za spotkanie, które dostarczyło uczniom sporo cennych wiadomości na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku.

 
Podsumowanie drugiego okresu
Wtorek, 23. Czerwiec 2015 11:00

We wtorek 23 czerwca 2015 r. Pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek dokonała wspólnie z nauczycielami podsumowania drugiego okresu roku szkolnego 2014/2015. Szczególną uwagę poświęcono uczniom, którzy brali udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.

Na forum szkoły wystąpili uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach, przeglądach i zawodach. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali gromkie brawa, a Pani Dyrektor jeszcze raz im pogratulowała. Udział w konkursach podnosi nie tylko umiejętności uczniów, ale również przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Oby takich okazji było jak najwięcej!

 
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
Wtorek, 23. Czerwiec 2015 10:00

 

W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej "W zdrowym ciele, zdrowy duch" ogłoszono konkurs fotograficzny pt. "Ja i moja rodzina spędzamy wolny czas aktywnie".

Zwycięzcą konkursu został Błażej Kucharski z klasy pierwszej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 
Gminny Konkurs Ortograficzny
Czwartek, 18. Czerwiec 2015 00:00

 

W czwartek 18 czerwca br. odbył się w Zespole Szkół w Lamkach Gminny Konkurs Ortograficzny klas II-III. O tytuł mistrza ortografii walczyło 8 uczniów z 7 szkół z terenu gminy Ostrów Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała Joanna Królak, uczennica klasy trzeciej, a przygotowała ją pani Elżbieta Jernalczyk.

Uczestnicy konkursu pisali dyktando ortograficzne. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa przyznała Joannie Królak trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 
Gala finałowa XVII Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”
Poniedziałek, 15. Czerwiec 2015 00:00

W poniedziałek 15 czerwca Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim zatętniło życiem. Wielu młodych i szczególnie w dziedzinie ortografii uzdolnionych ludzi, przygotowujących ich nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców zostało zaproszonych na ogłoszenie wyników dwóch konkursów.


Pierwszym z nich był XVII Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” adresowany dla szkół powiatu ostrowskiego. Przewodnicząca Komisji Konkursowych pani Anna Galant i przewodniczący Rady Języka Polskiego pan profesor dr hab. Andrzej Markowski ogłosili wyniki w trzech kategoriach: gimnazjum, szkoły podstawowe klasy IV, V, VI oraz klasy II, III. Z naszej szkoły laureatami zostało aż dwoje uczniów: Michał Binek z szóstej klasy i Joanna Królak z trzeciej klasy.

Więcej…
 
Konkurs "Kangur Matematyczny" rozstrzygnięty!
Piątek, 12. Czerwiec 2015 00:00

 

Ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który odbył się w marcu br. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 wyróżnienia:

    • w kategorii Żaczek dyplom wyróżnienia otrzymał uczeń klasy II - Jakub Ryfa.
    • w kategorii Maluch dyplom wyróżnienia otrzymała uczennica klasy III - Wiktoria Szczypkowska oraz uczeń klasy IV Piotr Kmiecik.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali również nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 
Wycieczka na Górecznik
Czwartek, 11. Czerwiec 2015 00:00

W czwartek 11 czerwca br. uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę do kompleksu edukacyjnego - Rodzinny Park Przygód - Górecznik. Wzięli udział w lekcji przyrody w terenie. Poznali na niej historię wsi, rolnictwa i rybołówstwa. Zwiedzili ogród owadów. Samodzielnie upiekli chlebki, poznając kolejne etapy powstania chleba.

Następnie byli na placu przygód. Zjeżdżali na dmuchanym zamku, wyciągu linowym, huśtali się, jeździli samochodzikami, a nawet doili krowę.

Zjedli smaczną pizzę i pożegnali Park Przygód.

 
Konkurs Albus 2015 rozstrzygnięty!
Środa, 10. Czerwiec 2015 00:00

 

Na początku czerwca br. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu Albus, który został przeprowadzony w naszej szkole w maju.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV, V i VI. Uczestnicy rozwiązywali zadania z zakresu języka niemieckiego i przyrody.

Wśród wyróżnionych znaleźli się Patryk Moczyński i Michał Mielcarek z klasy czwartej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.